З глибоким сумом сповіщаємо, що перервалося життя викладачки нашої кафедри, секретаря кафедри, унікального фахівця у водних грибах Ольги Павлівни Неділько. Для нас це втрата, яку важко виміряти. Ольга Павлівна не лише була членом колективу, а, без перебільшення, “душею” нашої кафедри: надзвичайно чуйною, проникливою, уважною людиною. Вона назавжди залишиться у наших серцях.
Month: Жовтень 2021
Нова стаття Олега Прилуцького
В журналі “Fungal Ecology” вийшла наша стаття про Pleurotus calyptratus – гливу зачохлену, гриб, що вважається надзвичайно рідкісним на Заході й Півночі Європи, втім є поширеним в Україні та демонструє екологічні особливості, невластиві іншим шапинковим грибам (або навпаки, властиві багатьом, тільки ми ще цього не збагнули?). Колектив авторів очолює доцент кафедри Олег Прилуцький; також у його складі випускники та колишні співробітники нашої кафедри Ірина Яцюк та Антон Савченко. Пряма мова Олега Прилуцького:
“Для мене це, без перебільшення, життєвий етап. Шість років польових дослідів, перший досвід планування та керування колективним дослідженням, перший отриманий грант на дослідження, перша поїздка до західного університету, перший досвід (не одразу вдалий) роботи з матеріалами для молекулярного аналізу, півтора року аналізу, інтерпретації, роботи над текстом, три відхилення рукопису навіть без рецензування (від набагато нижчих за рейтингом та менш поважних журналів, ніж FunEco!), три тури рецензування у найкращому журналі з екології грибів.”
50 днів стаття буде у відкритому доступі за посиланням: https://authors.elsevier.com/a/1doaE_dv8-gKTS
Prylutskyi O., Yatsiuk I., Savchenko A., Kit M., Solodiankin O., Schigel D. 2021. Strict substrate requirements alongside rapid substrate turnover may indicate an early colonization: A case study of Pleurotus calyptratus (Agaricales, Basidiomycota). Fungal Ecology. Article in press https://doi.org/10.1016/j.funeco.2021.101098
Нова стаття Олександра Акулова
В одному з найбільш авторитетних мікологічних журналів – Studies in Mycology (Імпакт-фактор 16) – вийшла без перебільшення епохальна стаття, підготована величезною міжнародною командою, – ревізія роду Fusarium та фузарій-подібних грибів, одним зі співавторів якої є доцент кафедри Олександр Акулов. Попри велике господарське значення, фузарії досі залишаються однією з найбільш складних і малодосліджених груп грибів. У цій статті було описано чимало нових для науки видів, зокрема Stylonectria hetmanica – стілонектрія гетьманська, названа на честь Гетьманщини – визначного періоду історії України. Це особливий подарунок Олександра з нагоди 30-річчя Незалежності України.
Crous et al. Fusarium: more than a node or a foot-shaped basal cell, Studies in Mycology, Volume 98, 2021, 100116, https://doi.org/10.1016/j.simyco.2021.100116.
Олександр Ординець здобув престижну мікологічну премію
Випускникові кафедри Олександрові Ординцю, що нині працює в Університеті міста Кассель, Німеччина, присуджено престижну премію Німецького мікологічного товариства “Приз Оскара Брефельда” за визначні досягнення у дослідженнях грибів. Вітаємо Олександра і зичимо нових здобутків!