Живі конференції стали для українців предметом розкоші. Ті, кому за 25, згадують часи, коли з колегами й однодумцями можна було побачитися не лише через екран, обмінятися ідеями, та й просто зустрітися зі старими друзями та здобути нових (часто – на довгі роки). Для багатьох сформованих спеціалістів “молодіжки” стали, свого часу, стартовою точкою наукової карʼєри. Дуже лякає те, що за останні роки сформувалося покоління студентів, позбавлених такого досвіду в принципі.
Але дива трапляються. Зусиллями “чарівників” із Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Інституту ботаніки НАН України, 27-30 вересня у місті Івано-Франківськ відбулася перша за час повномасштабного вторгнення молодіжна конференція “Актуальні проблеми ботаніки та екології”, що вже не вперше збирає молодих (принаймні в душі) ботаніків, мікологів, альгологів, екологів усіх штибів, а також фахівців з охорони біосистем та раціонального природокористування.
Делегація представників Каразінського університету була чи не найбільша, та складалася з викладачів та студентів двох наших кафедр – мікології та фітоімунології, та ботаніки й екології рослин. Доцент нашої кафедри Олег Прилуцький поділився з учасниками своїми напрацюваннями у теорії моделювання поширення видів (грибів, звісно), студентка магістратури Анастасія Заболотня – досвідом організації системи захисту рослин від окремих грибних захворювань у виробничих умовах, а студенти бакалавріату Ніна Фещенко, Максим Чишко та Андрій Заблоцький – відомостями про знахідки нових для України, рідкісних та маловивчених видів грибів. Чимало студентів, на жаль, не змогли приїхати особисто, але підготували тези.
Дякуємо організаторам, гостинному Прикарпатському університетові та Збройним силам України за цю можливість. Далі буде, сподіваюся. Нижче – окремі фото від учасників конференції.