В журналі “Fungal Ecology” вийшла наша стаття про Pleurotus calyptratus – гливу зачохлену, гриб, що вважається надзвичайно рідкісним на Заході й Півночі Європи, втім є поширеним в Україні та демонструє екологічні особливості, невластиві іншим шапинковим грибам (або навпаки, властиві багатьом, тільки ми ще цього не збагнули?). Колектив авторів очолює доцент кафедри Олег Прилуцький; також у його складі випускники та колишні співробітники нашої кафедри Ірина Яцюк та Антон Савченко. Пряма мова Олега Прилуцького:
“Для мене це, без перебільшення, життєвий етап. Шість років польових дослідів, перший досвід планування та керування колективним дослідженням, перший отриманий грант на дослідження, перша поїздка до західного університету, перший досвід (не одразу вдалий) роботи з матеріалами для молекулярного аналізу, півтора року аналізу, інтерпретації, роботи над текстом, три відхилення рукопису навіть без рецензування (від набагато нижчих за рейтингом та менш поважних журналів, ніж FunEco!), три тури рецензування у найкращому журналі з екології грибів.”
50 днів стаття буде у відкритому доступі за посиланням: https://authors.elsevier.com/a/1doaE_dv8-gKTS
Prylutskyi O., Yatsiuk I., Savchenko A., Kit M., Solodiankin O., Schigel D. 2021. Strict substrate requirements alongside rapid substrate turnover may indicate an early colonization: A case study of Pleurotus calyptratus (Agaricales, Basidiomycota). Fungal Ecology. Article in press https://doi.org/10.1016/j.funeco.2021.101098