Фахівці кафедри очолять перший в Україні проєкт з метабаркодингу ґрунтових грибів

Як ми вже писали, доцент кафедри Олег Прилуцький долучився до міжнародної ініціативи з вивчення та збереження ґрунтової мікобіоти SPUN: Society for the Protection of Underground Networks, де працює в напрямку геопросторового аналізу даних з різноманіття мікоризних грибів, отриманих шляхом розшифрування генетичних послідовностей грибів з тисяч зразків ґрунту з усього світу.

До цого дня Україна залишається “білою плямою” в цьому напрямку. На сьгоднішній день є дві глобальні бази даних (GlobalFungi та Global Soil Mycobiome consortium), що об’єднують дані з мікоризних грибів планети, і в жодній з них немає жодного зразка з території нашої держави!

Раді повідомити, що наступного року це неподобство буде виправлено! Завдяки гранту International Human Frontier Science Program Organization (HSFPO), SPUN започатковує проєкт зі збору, обробки та аналізу зразків ґрунту з України, з метою виявити склад та кількісну структуру мікоризних грибів. Очолить виконання проєкту Олег Прилуцький. Кафедра мікології Каразінського не втомлюється працювати над тим, щоб українцям не було соромно за свою країну!