Краще пізно й онлайн, ніж ніколи. Завершився основний етап навчального курсу BioDATA, що покликаний підготувати фахівців з відкритих даних з біорізноманіття за практиками GBIF: The Global Biodiversity Information Facility. Співорганізатором від України виступив доцент нашої кафедри Олег Прилуцький, навчання забезпечили фахівці з Університету Осло (Норвегія), фінансову підтримку забезпечив уряд Королівства Норвегія.
![](https://mycology.univer.kharkov.ua/wp-content/uploads/2022/10/biodata2-1024x504.png)
Ми почали підготовку до цього курсу у 2018 році та щиро сподівалися провести його у Києві 2020-го. Але потім стався ковід, потім сталася війна… 25 слухачів, що пройшли суворий добір, чекали можливості майже рік.
![](https://mycology.univer.kharkov.ua/wp-content/uploads/2022/10/biodata4-1024x639.png)
Втім, ми все ж зібралися, принаймні онлайн, і провели час з користю (і приємністю). Дякуємо колегам-організаторам курсу та тренерам, а також усім українським учасникам! Не прощаємося, – у нас попереду багато роботи з мобілізації даних з біорізноманіття нашої країни.
![](https://mycology.univer.kharkov.ua/wp-content/uploads/2022/10/biodata1-1024x501.jpeg)